
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Number of A/D Converters | 2 |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | Internal |
| Number of Inputs | 2 |
| Configuration | ADC |
| Analog Supply Voltage | 3 V to 3.6 V |
| Max Digital Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Digital Supply Voltage | 3 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
